Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Śledź nas na

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Katedra Przekładoznawstwa oferuje intensywny dwuletni program studiów magisterskich na kierunku przekładoznawstwo, a także intensywne roczne studia podyplomowe dla tłumaczy tekstów specjalistycznych, ustnych oraz tłumaczy przysięgłych i środowiskowych. Kładziemy największy nacisk na praktyczne zajęcia tłumaczeniowe i przygotowanie do zawodu tłumacza. Dysponujemy nowoczesnym laboratorium komputerowym i laboratorium do nauczania przekładu ustnego wyposażonym w multimedialne kabiny do tłumaczenia symultanicznego. Nasi wykładowcy to aktywni na rynku tłumacze, którzy badania nad przekładem łączą z codzienną pracą tłumacza.

Nasze studia zostały wyróżnione w konkursie „Studia z Przyszłością”. Oprócz certyfikatu akredytacyjnego Katedra otrzymała dodatkowe wyróżnienie: Lider Jakości Kształcenia, którym odznaczono kierunki z najwyższą punktacją. Ponadto Katedra otrzymała akredytację EMT i należy do prestiżowej sieci uniwersytetów kształcących tłumaczy, działającej pod auspicjami Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

 

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności
Projekt translatorski studentów Katedry
Ostatnim sukcesem studentów Katedry jest polskie tłumaczenie „Essential Guide to Doing Transition”, czyli przewodnika na rzecz inicjatyw proekologicznych i prospołecznych.
więcej o Projekt translatorski studentów Katedry
Konferencja European Network Meeting
Katedra Przekładoznawstwa jako członek European Master’s in Translation (EMT) wzięła udział w konferencji European Network Meeting.
więcej o Konferencja European Network Meeting

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ogłoszenia
Zaproszenie na konferencję studencką
Zakład Języka, Literatury i Kultury Angielskiej oraz Koło Naukowe Anglistów „Keep Calm” zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Naukowo-Studenckiej Konferencji Naukowej „Aspekty kultury popularnej”.
więcej o Zaproszenie na konferencję studencką
Targi Pracy Online
Szukasz pracy, praktyk lub staży? A może zastanawiasz się jak wygląda rekrutacja od kuchni i o czym warto pamiętać ubiegając się o posadę w konkretnej firmie? Znajdź odpowiedzi na te i inne pytania biorąc udział w nadchodzącej edycji TARGÓW PRACY ONLINE!
więcej o Targi Pracy Online