Staż w Brukseli

18.12.2013
Konkurs na najlepszy esej o tematyce europejskiej
więcej o Staż w Brukseli

Projekt Brodski

06.12.2013
Najważniejszym wydarzeniem w ramach Projektu Brodski jest międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja naukowa „Wrócić tam, gdzie nie było się dwadzieścia lat – Josifa Brodskiego powroty z historii", która będzie mieć miejsce w Krakowie w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniach od 6 do 8 grudnia 2013 roku. Konferencji towarzyszył będzie specjalistyczny panel translatologiczny z udziałem polskich i zagranicznych tłumaczy oraz literaturoznawców. Panel będzie poświęcony zagadnieniom przekładu literackiego, self-translation oraz roli tłumacza w tworzeniu literatury w kontekście twórczości Brodskiego.
więcej o Projekt Brodski

Tłumaczeniowe spotkanie przy herbacie

06.12.2013
Koło Naukowe Studentów Katedry UNESCO zaprasza na spotkanie z Peterem Seraphimem