Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikacja międzykulturowa w nowych mediach

Termin: 28.07.2014
Organizator: Katedra UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową

KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA W NOWYCH MEDIACH

(warsztaty Global Understanding w ramach projektu Global Partners in Education)

 

Opinie studentów uczestniczących w zajęciach w roku 2013/2014

KOMUNIKACJA MIĘDZYKULTUROWA W NOWYCH MEDIACH

„Przed zajęciami sądziłam, że będzie to bardzo ciekawe doświadczenie i muszę przyznać, że się nie pomyliłam. Właśnie w takich zajęciach chciałam uczestniczyć!"

„Zajęcia dają możliwość poznania innych kultur z punktu widzenia osób młodych, co daje zupełnie inny obraz danego kraju niż „suche" fakty z Wikipedii".

„Osobie, która ma zamiar zapisać się na tę opcję w przyszłym semestrze, poradziłabym, żeby pilnowała terminów wpisu, bo szkoda nie uczestniczyć w tak ciekawych zajęciach".

„Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w tych zajęciach i gdybym mogła, to zapisałabym się na nie kolejny raz!"

 

Projekt Global Partners in Education powstał w 2003 roku z inicjatywy East Carolina University i obecnie zrzesza ponad 40 uczelni z całego świata. Celem GPE jest wspieranie i promocja współpracy pomiędzy uczelniami i studentami pochodzącym z różnych kręgów kulturowych, a kurs Global Understanding jest sztandarowym przedsięwzięciem tej organizacji.

Opcja Komunikacja międzykulturowa w nowych mediach ma formę warsztatów, podczas których studenci omawiają po angielsku z rówieśnikami z zagranicznych uczelni partnerskich (m. in. z East Carolina University z USA) kwestie takie jak życie studenckie, zwyczaje i tradycje, wartości i sens życia oraz stereotypy i uprzedzenia. Dyskusje te mają na celu zapoznanie studentów z innymi kulturami oraz uwrażliwienie ich na problematykę komunikacji międzykulturowej; rozmowy odbywają się za pośrednictwem internetowych narzędzi komunikacyjnych (wideokonferencja, chat, media społecznościowe) umożliwiających interakcję (ustną i pisemną) w czasie rzeczywistym.

 

Głównym celem zajęć jest kształtowanie umiejętności komunikacji międzykulturowej, praktycznej znajomości strategii komunikacyjnych gwarantujących sukces w posługiwaniu się językiem angielskim, jako językiem komunikacji międzynarodowej (ELF), a także umiejętności pracy zdalnej w zespole.

 

Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki i środy (godziny popołudniowe) w wybrane tygodnie.

Data opublikowania: 28.07.2014
Osoba publikująca: Monika Curyło