Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Projekt AudioMovie - Kino Dostępne dla Wszystkich

Katedra do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową jest jednym z partnerów konsorcjum, które w latach 2015-2018 realizuje projekt "AudioMovie - Kino Dostępne dla Wszystkich" finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ramach projektu powstaje specjalna aplikacja mobilna, która pozwoli osobom niewidomym i słabowidzącym samodzielnie uczestniczyć w seansach kinowych. Audiodeskrypcję odsłuchają na własnym smartfonie bez konieczności wypożyczania nieznanego im sprzętu z kina. Z kolei osoby starsze i wszyscy którzy nie lubią czytać napisów będą mogli uruchomić na swoim telefonie ścieżkę lektorska.

Realizacji projektu finansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Innowacje Społeczne podjęło się konsorcjum składające się z następujących partnerów: Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, Katedra do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową Uniwersytetu Jagiellońskiego, Fundacja Siódmy Zmysł, Fundacja na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji "Katarynka" oraz Centrum Transferu Technologii EMAG sp. z o.o.

Więcej informacj na stronie projektu www.audiomovie.pl oraz profilu FB projektu oraz oczywiście w flmie promocyjnym projektu.

Zobacz video galerię

AudioMovie (alternatywne ścieżki)