Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców 2017

Termin: 29.09.2017

OpenArt: sztuka współczesna dla wszystkich

Pokaz innowacyjnego przewodnika multimedialnego na urządzenia przenośne ułatwiającego dostęp do dzieł sztuki dla osób z dysfunkcjami słuchu i wzroku oraz polepszającego doświadczenie odbioru sztuki dla osób pełnosprawnych z Polski i zza granicy.

Aplikacja Open Art oprowadza po zbiorach sztuki współczesnej, znajdujących się w muzeach narodowych w Warszawie i Krakowie oraz w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Do muzeum można przyjść z własnym smartfonem, ale można też pozostać w domu i nie wychodząc na zewnątrz poznawać eksponaty za pomocą tego przewodnika.

Organizator: Katedra do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową.

Prowadzący: dr Anna Jankowska.

Miejsce: Wydział Filologiczny, Collegium Paderevianum, Al. Mickiewicza 9B, sala 505. Ilość miejsc: 90.

Godziny pokazu: 16.30-17.00.

Projekt AudioMovie - Kino Dostępne dla Wszystkich

Pokaz filmowy specjalnej aplikacji mobilnej, która pozwala osobom niewidomym i słabowidzącym samodzielnie uczestniczyć w seansach kinowych. Audiodeskrypcję odsłuchają na własnym smartfonie bez konieczności wypożyczania nieznanego im sprzętu z kina. Z kolei osoby starsze i wszyscy, którzy nie lubią czytać napisów będą mogli uruchomić na swoim telefonie ścieżkę lektorską.

Organizator: Katedra do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową.

Prowadzący: dr Anna Jankowska.

Godziny pokazu: 17.00-18.00.

Data opublikowania: 28.09.2017