Dyskusja panelowa "Świat według Virgilia"

Termin: 17.06.2014

Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Pindlem, wykładowcą w Katedrze UNESCO (Podyplomowe Studia dla Tłumaczy Literatury)

17/06/2014 (18:00 h)

Instituto Cervantes
ul. Kanonicza 12
31-002 CRACOVIA
(POLONIA)

Świat według Virigilia

Dyskusja panelowa

Polska premiera jednego z największych dzieł literatury kubańskiej XX wieku - tomów Zimne opowiadania i Ten, który przyszedł mnie zbawić Virgilio Pińery - stanie się okazją do rozmowy o tym wyjątkowym twórcy (w Polsce znanym dotąd niemal jedynie ze względu na przyjaźń z Gombrowiczem), literaturze kubańskiej w ogóle oraz arcydziełach latynoskiej prozy, które wciąż pozostają do odkrycia. Opowiadania Pińery inicjują bowiem serię Las Américas: nieznana klasyka literatury latynoskiej wydawnictwa Universitas.

W spotkaniu udział wezmą: Nina Pluta (badaczka literatury latynoskiej), Tomasz Pindel (tłumacz tomu i redaktor serii), a poprowadzi je Abel Murcia Soriano.

Entidades Organizadoras

Editorial Universitas / Wydawnictwo Universitas