Międzynarodowe konferencje z udziałem pracowników Katedry

W dniach 19-20 październikaKierownik KP, Maria Piotrowska, wzięła udział w międzynarodowej konferencji  organizowanej corocznie w ramach działalności sieci European Master’s in Translation DGT jako przedstawicielka UJ i programu przekładoznawczych studiów magisterskich prowadzonych w Katedrze Przekładoznawstwa.Tegoroczna konferencja „Upskilling Translators for the AI Era” i zebranie partnerów sieci EMT odbyło się w Salamance, na prestiżowym i najstarszym uniwersytecie w Hiszpanii - Universidad de Salamanca.

Profesor Maria Piotrowska uczestniczyła także w międzynarodowej konferencji „Nothing Happened. Translation Studies before James Holmes”, która odbyła się w dniach 8-10 listopada na UCL (University College London), prowadząc sesję na temat „Continuities in Thinking on Translation” oraz prezentując referat dotyczący innowacyjnej myśli polskich językoznawców w I połowie XX wieku w odniesieniu do tłumaczenia. Udział w konferencji był jednym z działań platformy badawczej TER - Tłumacz - Edukacja - Rozwój badawczy (POB Heritage / IDUJ).

Pod koniec października w Miami odbyła się również bardzo ważna konferencja branżowa, ATA64, podczas której Katedrę reprezentowała dr Monika Zabrocka. Nasza wykładowczyni wystąpiła z prezentacją: "When an accessibility tool becomes a tool for amusement: brief insights into unconventional techniques of audio describing".