Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

OpenArt - Sztuka Współczesna dla Wszystkich

OpenArt - Sztuka Współczesna dla Wszystkich

Katedra do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową była jednym z partnerów konsorcjum, które w latach 2013-2016 realizowało projekt OPENART „Sztuka współczesna dla wszystkich" finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

W ramach projektu stworzono innowacyjny przewodnik multimedialny na urządzenia przenośne ułatwiającego dostęp do dzieł sztuki dla osób z dysfunkcjami słuchu i wzroku oraz polepszającego doświadczenie odbioru sztuki dla osób pełnosprawnych z Polski i zza granicy.

Realizacji projektu finansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Innowacje Społeczne podjęło się konsorcjum składające się z następujących partnerów: Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, Katedra do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Ośrodek Przetwarzania Informacji, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Fundacja Siódmy Zmysł oraz Centrum Transferu Technologii EMAG sp. z o.o.

Więcej informacji na stronie projektu www.openart.ibemag.pl oraz profilu FB projektu oraz oczywiście w filmie promocyjnym projektu.

Video gallery

Link do materiału wideo