Dr Mastela i dr Seweryn na Kongresie Przekładoznawstwa

W sobotę zakończył się w Krakowie I Kongres Polskiego Przekładoznawstwa

Na Wydziale Polonistyki UJ przez trzy dni obradowało niemal 100 osób zajmujących się tą dyscypliną nauki. Wykłady plenarne wygłosili wielcy teoretycy i praktycy przekładu: prof. Elżbieta Tabakowska oraz prof. Edward Balcerzan.

Studenci Katedry Przekładoznawstwa włączyli się w pomoc przy organizacji obrad, a w panelu Tłumacz poza granicami przekładu: Badania przekładoznawcze a profesjonalizacja referat pt. "Transkreacja – zakres pojęcia i jego implikacje dla teorii i praktyki przekładu" wygłosiły dr Olga Mastela i dr Agnieszka Seweryn.

Więcej na temat obrad, Organizatorów i Uczestników można przeczytać na stronie Kongresu: https://kongres-przekladoznawstwa.confer.uj.edu.pl/?fbclid=IwAR0-lbCuRv_YGPQme5G7RFiFw2aYuoua45-uKV-GfMItbvuUZ-UIDotJGpw