Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Śledź nas na

Web Content Display Web Content Display

Katedra Przekładoznawstwa oferuje intensywny dwuletni program studiów magisterskich na kierunku przekładoznawstwo, a także intensywne roczne studia podyplomowe dla tłumaczy tekstów specjalistycznych, ustnych oraz tłumaczy przysięgłych i środowiskowych. Kładziemy największy nacisk na praktyczne zajęcia tłumaczeniowe i przygotowanie do zawodu tłumacza. Dysponujemy nowoczesnym laboratorium komputerowym i laboratorium do nauczania przekładu ustnego wyposażonym w multimedialne kabiny do tłumaczenia symultanicznego. Nasi wykładowcy to aktywni na rynku tłumacze, którzy badania nad przekładem łączą z codzienną pracą tłumacza.

Nasze studia zostały wyróżnione w konkursie „Studia z Przyszłością”. Oprócz certyfikatu akredytacyjnego Katedra otrzymała dodatkowe wyróżnienie: Lider Jakości Kształcenia, którym odznaczono kierunki z najwyższą punktacją. Ponadto Katedra otrzymała akredytację EMT i należy do prestiżowej sieci uniwersytetów kształcących tłumaczy, działającej pod auspicjami Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej.

Web Content Display Web Content Display

 

Nested Portlets Nested Portlets

Web Content Display Web Content Display

Aktualności
Polish translation of “Essential Guide to Doing Transition”
In the academic year 2020/2021, students participating in online specialisation classes created the Polish translation of “Essential Guide to Doing Transition” Essential guide to doing Transition - Transition Network.
Read More o Polish translation of “Essential Guide to Doing Transition”
European Network Meeting
The Chair for Translation Studies, as a member of EMT network, took part in the conference EMT Network Meeting.
Read More o European Network Meeting

Web Content Display Web Content Display

Ogłoszenia
Zaproszenie na konferencję studencką
Zakład Języka, Literatury i Kultury Angielskiej oraz Koło Naukowe Anglistów „Keep Calm” zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Naukowo-Studenckiej Konferencji Naukowej „Aspekty kultury popularnej”.
Read More o Zaproszenie na konferencję studencką
Targi Pracy Online
Szukasz pracy, praktyk lub staży? A może zastanawiasz się jak wygląda rekrutacja od kuchni i o czym warto pamiętać ubiegając się o posadę w konkretnej firmie? Znajdź odpowiedzi na te i inne pytania biorąc udział w nadchodzącej edycji TARGÓW PRACY ONLINE!
Read More o Targi Pracy Online