Wirtualna mock conference

06.03.2021
Katedra Przekładoznawstwa w ramach współpracy z Dyrekcją Generalna do spraw Tłumaczeń ustnych (DG-SCIC) wspierającą dydaktyki przekładu ustnego konferencyjnego ma zaszczyt zaprosić na wirtualną mock conference zorganizowaną przez DG SCIC Komisji Europejskiej.
więcej o Wirtualna mock conference

Gilles Fauconnier o monografii dr. hab. Aleksandra Gomoli

06.03.2021
Gilles Fauconnier, współtwórca teorii amalgamatów pojęciowych, w niedawnym wywiadzie wzmiankuje jako „fascynującą” monografię dr. hab. Aleksandra Gomoli.
więcej o Gilles Fauconnier o monografii dr. hab. Aleksandra Gomoli

Zeszyty Tłumaczeniowe Vol. 4

27.01.2021
Zapraszamy do lektury czwartego numeru Zeszytów Tłumaczeniowych
więcej o Zeszyty Tłumaczeniowe Vol. 4

Grupy robocze EMT

03.12.2020
Jako instytucja stowarzyszona w ramach międzynarodowej sieci EMT (European Master’s in Translation), zrzeszającej uczelnie spełniające wysokie standardy kształcenia w zakresie kształcenia tłumaczy, w tym kadr dla europejskich instytucji publicznych, Katedra uczestniczy w pracach grupy roboczej powołanej przy Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej (DGT).
więcej o Grupy robocze EMT

30.10.2020
Kontynuacja współpracy Katedry Przekładoznawstwa z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius
więcej o Tłumaczenie katalogu wystawy Xawery Pusłowski: krakowski – polski – światowy na język angielski