Studenci Katedry UNESCO na Motorola Open Days

Termin: 19.10.2012

Katedra UNESCO do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową podpisała list intencyjny o współpracy z firmą Motorola. Obecnie trwają negocjacje w sprawie podpisania umowy.

Kontakty z Motorolą stają się coraz bardziej intensywne. 19 października 2012 studenci Katedry UNESCO uczęszczający na zajęcia technical writing odwiedzili krakowską siedzibę firmy, gdzie uczestniczyli w panelu dla technical writerów „humaniści w motoroli" podczas Motorola Open Days.

Studenci spotkali się z osobami pracującymi w dziale Global Customer Documentation, czyli w zespole dokumentacji technicznej. Poznali specyfikę pracy w dziale GCD, starali się dowiedzieć, co technical writerzy cenią w swojej pracy, jakie mają wykształcenie, jak pracują. W trakcie ćwiczeń praktycznych mieli za zadanie opisać nieznane sobie urządzenie lub wykonać studium przypadku polegające na analizie problemów działu firmy i zaproponowaniu rozwiązań usprawniających. Ćwiczenia miały charakter konkursu – najlepsze pomysły zostaną nagrodzone. Na koniec chętni mogli zwiedzić laboratorium lub porozmawiać z pracownikami działu HR.

Data opublikowania: 21.09.2013