Spotkanie z Bogdanem Frymorgenem

Koło Naukowe Studentów Katedry Przekładoznawstwa zaprasza 27 czerwca na wykład otwarty i warsztaty

W imieniu organizatorów, Koła Naukowego Studentów Katedry Przekładoznawstwa, zapraszamy na spotkanie z Bogdanem Frymorgenem – dziennikarzem, pisarzem, londyńskim korespondentem radia RMF FM... i autorem przekładu "Koziołka Matołka" na język angielski

W pierwszej części spotkania poznamy bliżej tłumacza, który opowie o swoich doświadczeniach, pracy oraz przekładzie „Matołka”. Po wykładzie odbędą się warsztaty tłumaczeniowe, podczas których podyskutujemy o decyzjach tłumaczeniowych w kontekście przekładu "Koziołka Matołka".

GDZIE I KIEDY SIĘ WIDZIMY?❔
  • Małe Paderevianum, al. Mickiewicza 11, sala 0.3 (parter)
  • 27 czerwca 2024 (czwartek)
  • Wykład: 10:00-11:30
  • Warsztaty: 11:45-13:15

Wydarzenie oraz poprzedzające je badania zorganizowano przy wsparciu finansowym Wydziału Filologicznego w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.