Konferencja European Network Meeting

Katedra Przekładoznawstwa jako członek European Master’s in Translation (EMT) wzięła udział w konferencji European Network Meeting.

Udział przedstawicieli Katedry Przekładoznawstwa w konferencji sieci European Master’s in Translation (EMT)

W dniach 24-25 marca 2021 odbyła się konferencja sieci magisterskich programów tłumaczeniowych European Master’s in Translation (EMT), której członkiem jest Katedra Przekładoznawstwa. Tematem wiodącym konferencji, zorganizowanej w trybie wirtualnym przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej, były nowe technologie i sztuczna inteligencja w kontekście kształcenia tłumaczy i lingwistów oraz przyszłego rynku pracy. W wydarzeniu wzięło udział ok. 175 osób reprezentujących służby tłumaczeniowe UE i 50 programów kształcenia tłumaczy z różnych uniwersytetów UE, w tym przedstawiciele Katedry Przekładoznawstwa UJ na czele z prof. Marią Piotrowską. Jeden z paneli dyskusyjnych poświęcony nowym technologiom prowadził Krzysztof Łoboda.

[grafika - autorstwa Kumputie Saila, DGT; zrzut ekranu z fragmentu dyskusji - DGT]