Certyfikat "Studia z Przyszłością" dla kierunku lingwistyka: przekład i komunikacja międzykulturowa

Termin: 20.03.2019
Lingwistyka: przekład i komunikacja międzykulturowa oraz Intellectual Property and New Technologies to kierunki studiów II stopnia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński, które otrzymały certyfikaty "Studia z Przyszłością". Łącznie uhonorowano nimi ponad 70 wydziałów, katedr lub instytutów.

 

Certyfikatem "Studia z Przyszłością" wyróżniane są kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. O przyznaniu wyróżnień decyduje komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym. Zasiadają w niej również przedstawiciele środowiska gospodarczego.

Kierunek lingwistyka: przekład i komunikacja międzykulturowa znajduje się w ofercie edukacyjnej Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową Wydziału Filologicznego. Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów licencjackich przede wszystkim w zakresie filologii. Z powodzeniem mogą je podjąć absolwenci innych kierunków, nie tylko humanistycznych. Program kształcenia obejmuje studia praktyczne dla tłumaczy ustnych i pisemnych.
Wręczenie certyfikatów odbyło się w pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnej. Wydział Filologiczny reprezentowała dr hab. Maria Piotrowska.
Data opublikowania: 25.03.2019
Osoba publikująca: Monika Curyło